ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ - Ποδόσφαιρο -

Πάτρα: Παναχαϊκή – Ερμιονίδα 3-0

Στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Σκερλετίδης πέτυχε το 3ο γκολ της Παναχαϊκής, τέρμα που δημιούργησε και πάλι ο Ντα Κόστα.

Ξεκίνησε στις 3 περίπου μ.μ. ο αγώνας της Παναχαϊκής με την ομάδα της Ερμιονίδας για την Football League.

Στο Παμπελοποννησιακό Στάδιο της Πάτρας βρίσκονται 1.000 και πλέον φίλαθλοι των κοκκινόμαυρων που ήλθαν για να δουν την ομάδα τους.

Πριν τη σέντρα κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή για τον προπονητή και παλαίμαχο ποδοσφαιριστή της Παναχαϊκής Σπύρο Βουλγαράκη.

Στο 19ο λεπτό ο Κολόκας έκανε σουτ, όμως η μπάλα πήγε πολύ μακριά από την εστία του Μπαλασάκη.

Στο 23ο λεπτό η Παναχαϊκή άνοιξε το σκορ με απευθείας εκτέλεση φαουλ του Ντα Κόστα, με διαγώνιο σουτ από την αριστερή πλευρά και έτσι η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα για το 1-0 υπέρ των κοκκινόμαυρων.

Το δεύτερο γκολ για την Παναχαϊκή ήρθε στο 40ο λεπτό όταν μετά από πάσα του Ντα Κόστα ο Στεργίδης με πλασέ έβαλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Οι συνθέσεις:

Παναχαϊκή (Δ. Σπανός): Μπαλασάκης, Ασίγκμπα, Κάργας, Γκαντιάγκα, Αλμπι, Στεργίδης, Ντα Κόστα, Μπαλού, Πατινιώτης, Ζλατκόφσκι, Μαρουκάκης.

Ερμιονίδα (Ρ. Μπολάνο): Πονηρός, Τούτοριτς, Μουσταφίδης, Τζανής, Συμελίδης, Κολόκας, Καραδεμητρός, Βλαχόπουλος, Ομο, Σβόλιτς, Ταπέ.

Διαιτητής: Μιχαηλίδης (Βοιωτία)