ΠΟΛΙΤΙΚΗ - Δημοτικά -

Οι δήμαρχοι που εξελέγησαν την β’ Κυριακή σε όλη την Πελοπόννησο

Οι δήμαρχοι που εξελέγησαν την β' Κυριακή σε όλη την Πελοπόννησο στους νομούς Κορινθίας , Αργολίδας , Αρκαδίας , Μεσσηνίας , Ηλείας , Αχαϊας


ΝΟΜΟΣ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ

Δήμος Ξυλοκάστρου - Ευρωστίνης 

Υποψήφιος                                                                      %                                                           Εδρες

ΑΝΔΡΙΚΟΠΟΥΛΟΣ ΗΛΙΑΣ του ΑΝΔΡΕΑ                    55,85                                                         16
ΤΣΙΩΤΟΣ ΒΛΑΣΙΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ                             44,15                                                           6

Δήμος Κορινθίων


Υποψήφιος                                                                       %                                                          Εδρες
ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του ΜΙΧΑΗΛ            50,08                                                          20
ΝΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ          49,92                                                         10


Δήμος Λουτρακίου - Αγίων Θεοδώρων


Υποψήφιος                                                                        %                                                          Εδρες
ΓΚΙΩΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΑΛΚΙΒΙΑΔΗ                        60,91                                                          16
ΠΑΥΛΟΥ ΠΑΥΛΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ                              39,09                                                            4

Δήμος Σικυωνίων


Υποψήφιος                                                                        %                                                          Εδρες
ΣΤΑΜΑΤΟΠΟΥΛΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ     55,51                                                          16
ΣΠΑΝΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΑΝΕΣΤΗ                   44,49                                                          10

 

ΝΟΜΟΣ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ


Δήμος Ερμιονίδας


Υποψήφιος                                                                         %                                                         Εδρες
ΣΦΥΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ                    50,35                                                           16
ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ            49,65                                                             6

 

ΝΟΜΟΣ ΑΡΚΑΔΙΑΣ

 

Δήμος Γορτυνίας


Υποψήφιος                                                                          %                                                         Εδρες
ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ        55,48                                                           20
ΚΟΛΟΒΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του ΧΡΟΝΗ                               44,52                                                             8


Δήμος Μεγαλόπολης


Υποψήφιος                                                                            %                                                        Εδρες
ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ          50,09                                                            16
ΜΠΟΥΡΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ                   49,91                                                              7

Δήμος Νότιας Κυνουρίας


Υποψήφιος                                                                            %                                                         Εδρες
ΛΥΣΙΚΑΤΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ                50,51                                                            13
ΜΑΡΝΕΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΗΛΙΑ                                  49,49                                                              7

Δήμος Τρίπολης


Υποψήφιος                                                                             %                                                         Εδρες
ΠΑΥΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ                     50,28                                                             24
ΣΜΥΡΝΙΩΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ                49,72                                                               8

 

ΝΟΜΟΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ

 

Δήμος Σπάρτης


Υποψήφιος                                                                              %                                                         Εδρες
ΒΑΛΙΩΤΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ                   59,13                                                             25
ΑΡΓΕΙΤΑΚΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ            40,87                                                             13

 

ΝΟΜΟΣ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ
 

Δήμος Δυτικής Μάνης


Υποψήφιος                                                                              %                                                          Εδρες
ΜΑΡΑΜΠΕΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ                        53,25                                                             13
ΓΙΑΝΝΗΜΑΡΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΣΩΤΗΡΙΟΥ               46,75                                                               5

Δήμος Μεσσήνης


Υποψήφιος                                                                               %                                                          Εδρες
ΤΣΩΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ                            50,07                                                             20
ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ             49,93                                                               9


Δήμος Οιχαλίας

Υποψήφιος                                                                               %                                                           Εδρες

ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ του ΣΩΤΗΡΙΟΥ               53,25                                                              16
ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ του ΦΩΤΙΟΥ            46,75                                                                5

Δήμος Τριφυλλίας


Υποψήφιος                                                                               %                                                            Εδρες
ΚΑΤΣΙΒΕΛΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΑΝΔΡΕΑ                       53,56                                                              16
ΑΝΔΡΙΝΟΠΟΥΛΟΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ            46,44                                                                8

 

ΝΟΜΟΣ ΑΧΑΪΑΣ

 

Δήμος Αιγιαλείας


Υποψήφιος                                                                                %                                                            Εδρες
ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΜΙΧΑΗΛ                   55,96                                                               20
ΘΕΟΔΩΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ του ΠΟΛ.               44,04                                                                 9

Δήμος Δυτικής Αχαϊας


Υποψήφιος                                                                                %                                                             Εδρες
ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ                              50,14                                                                16
ΓΚΟΤΣΟΥΛΙΑΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ                     49,86                                                                10

Δήμος Πατρέων


Υποψήφιος                                                                                 %                                                             Εδρες
ΠΕΛΕΤΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ                63,64                                                                 29
ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΧΡ.                     36,36                                                                    7

 

ΝΟΜΟΣ ΗΛΕΙΑΣ

 

Δήμος Ανδραβίδας - Κυλλήνης


Υποψήφιος                                                                                   %                                                             Εδρες
ΜΟΡΑΝΤ ΝΑΜΠΙΛ-ΙΩΣΗΦ του ΑΜΠΝΤΟΥΛ                        52,23                                                                16
ΚΟΡΟΜΗΛΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ                  47,77                                                                  5

Δήμος Ηλιδας


Υποψήφιος                                                                                   %                                                              Εδρες
ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ           55,51                                                                20
ΛΥΜΠΕΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ                              44,49                                                                10

Δήμος Πύργου


Υποψήφιος                                                                                    %                                                             Εδρες
ΛΙΑΤΣΗΣ ΓΑΒΡΙΗΛ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ                                   50,65                                                                20
ΑΝΤΩΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ  του ΓΕΩΡΓΙΟΥ         49,35                                                                  3

ΚΟΡΥΦΗ